Search

English

سرویس رایگان کمپانی خدماتی به بیماران سرطانی

زنان شاد و صورتی‌پوش یکی از زیباترین کارهای جهان را انجام می‌دهند. سازمان غیر دولتی «کلینینگ فور ریزن» “”Cleaning For A Reason” متشکل از زنان داوطلبی است که خدمات رایگان تمیز کردن منزل به زنان مبتلا به سرطان می‌دهند. این سازمان در کشور امریکا و کانادا فعالیت می‌کند و از سال ۲۰۰۶ راه‌اندازی شده است و طی سال‌های گذشته ۱۹ هزار و پانصد خانه را تمیز کرده است. این رقم معادل ۵ میلیون و نیم دلار درآمد خالص است.

دبی ساردون، موسس این سازمان می‌گوید ایده تاسیس آن یک دهه پیش زمانی که برای کمپانی سرویس‌های خدماتی تمیز کردن کار می‌کرد، به ذهنش رسید. یکی از مشتریان دبی به او اطلاع داده بود که به خاطر ابتلا به سرطان و هزینه‌های سنگین توان مالی وجسمی تمیز کردن خانه‌اش را ندارد. ساردون می‌گوید پس از این ماجرا ۱۲۰۰ زن را برای کار داوطلبانه در خانه‌های بیماران مبتلا به سرطان استخدام کرد. ایده‌ای که نهایتا به سازمانی بزرگ منجر شد.

لین فرنکنفیلد، مدیر اجرایی این سازمان درباره هدف کارشان می‌گوید: «هدفمان این است که زنان شجاع و قوی که با بیماری سرطان مبارزه می‌کنند روی سلامت و درمانشان تمرکز کنند و ما کارهای خانه‌شان را بدون گرفتن حق‌الزحمه انجام می‌دهیم.»

صفحه فیس‌بوک این سازمان بیش از دویست هزار لایک دارد و کامنت‌های بسیار زیبایی در آن نوشته شده است: «من ماستکتومی شده بودم و نمی‌توانستم دست راستم را تکان دهم. همچنین اخیرا به خاطر شیمی درمانی مریض بودم. داشتن کسی که دستشویی را تمیز کند، آشپزخانه را دستمال بکشد و کف اتاق پذیرایی را تمیز کند نعمت است. واقعا برای سرویس خوب شما متشکرم.»

انتشارات بیشتر ...