Search

English

حسین فاضلی هریکندی؛ از دست‌اندرکاران نقض سیستماتیک حقوق ملت ایران

حسین فاضلی هریکندی از جمله کسانی است که در جریان صدور حکم اعدام برای برخی از انقلابیون ملی ۱۴۰۱ در کرج نقش عمده بازی کرده است. او از طرف ابراهیم رییسی به عنوان رییس دادگستری استان البرز منصوب شده بود.

فاضلی هریکندی از جمله عوامل صدور حکم اعدام برای پنج تن از انقلابیون ملی در کرج است که از بین آنان مشخصا می‌توان از دکتر حمید قره‌حسنلو نام برد.

او در تلاش برای آماده‌سازی فضای روانی علیه دکتر حمید قره‌حسنلو، این واقعیت که آقای قره‌حسنلو در روز بازداشت خود به یک مجروح کمک درمانی کرده بود را رد کرد و مدعی شد «صحت ندارد»!

فاضلی هریکندی در تلاش مدام در بی‌اعتبارسازی خیزش ملی ایرانیان بوده و مشخصا معترضان کرجی را به «جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد» و «اخلال شدید در نظم عمومی کشور» متهم می‌کند. 

فاضلی هریکندی در حال دریافت جایزه مدیر برتر ملی قوه قضائیه در سال ۱۴۰۰

از جمله او پس از تظاهرات بزرگ مردم کرج در ۱۲ آبان مدعی شد این خیزش موجب «جریحه‌دار شدن افکار عمومی» شده است! اما توضیح نداد قتل صدها جوان ایرانی طی سه ماه اخیر موجب جریحه‌دار شدن افکار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی شده است یا خیر؟  

پاسخ به این پرسش البته که خیر است؛ چه آن‌که فاضلی هریکندی جدای از ایفای نقش در پروسه صدور احکام علیه انقلابیون ملی، نقش مهمی نیز در توجیه قتل‌های دستگاه سرکوب بازی می‌کند.

در ۱۲ آبان ۱۴۰۱ نیروهای دستگاه سرکوب، یک نوجوان ۱۷ ساله به نام «مهدی حضرتی» را در خیابانی در خرمدشت کرج به قتل رساندند. فاضلی هریکندی ولی در دروغی بزرگ مدعی شد: «در روز حادثه، ماموران انتظامی حاضر در صحنه هیچ اسلحه گرمی در اختیار نداشتند!»

در حالی‌که تصاویری بسیار شفاف و بارز از حضور ماموران دستگاه سرکوب و حمل سلاح گرم در دست آنان وجود دارد.

فاضلی هریکندی و امثال او نمادی از ناقضان نقض حقوق بشر در ایران و جنایت مکرر علیه ملت ایران هستند. 

انتشارات بیشتر ...