Search

English

ایران عراق نبود، سوریه هم نیست

نویسنده: کاظم علمداری

مردم را از مبارزه علیه فساد، دزدی، دروغ، تقلب، جرم، جنایات و انتخابات قلابی نترسانید؛ راه درست مبارزه برای کسب حقوق‌شان را نشان دهید. مصطفی تاجزاده می‌گوید: «سوریه با بیست و اندی میلیون جمعیت تا کنون چند صد هزار کشته و مجروح، میلیون‌ها آواره و میلیاردها دلار خسارت داده و هنوز معلوم نیست کی به ثبات می‌رسد و امنیت گذشته خود را باز می‌یابد! ایران با ۸۰ میلیون جمعیت چه هزینه‌ای باید بپردازد، اگر گرفتار جنگ و آشوب شود؟»

یادتان میآید؟

زمانی که سران جمهوری اسلامی تحریم‌های سازمان ملل متحد را کاغذپاره می‌خواندند و همچنان به ماجراجویی پروژه اتمی با چند صد میلیارد دلار هزینه و زیان ادامه می‌دادند، آمریکاستیزان و لابی‌گراهای جمهوری اسلامی ادعا می‌کردند اگر تحریم‌های سازمان ملل علیه صدام موجب مرگ ۵۰۰هزار کودک شد در ایران، که جمعیتی سه برابر عراق دارد، 1.5 میلیون کودک بر اثر تحریم‌ها خواهند مرد. علی‌رغم این ادعا در ایران حتی یک نفر هم به دلیل تحریم علیه جمهوری اسلامی فوت نکرد. وانگهی در همان زمان جمهوری اسلامی در حال واردکردن اتومبیل‌های لوکس و لوازم آرایش بود. نهایتا جمهوری اسلامی زیر فشار جامعه جهانی، از جمله متحدان خود چین و روسیه، مجبور شد پروژه اتمی پرهزینه را رها کند.

امروز عده‌ای به جای نشان‌دادن راه درست مبارزه به‌حق مردم علیه فجایعی که در ایران می‌گذرد، همچنان می‌کوشند مردم را از سوریه‌ای‌شدن ایران بترسانند و در عمل ترمز مبارزات مردم را بکشند. ترساندن از سوریه‌شدن ایران سیاستی است که جمهوری اسلامی سال‌ها ست به آن دامن می‌زند تا مردم را علی‌رغم فشارها آرام نگه دارد. ایران سوریه نیست. این مقایسه مکانیکی را جدی نگیرید. مردم ایران هوشیارتر از آن هستند که اجازه دهند دستگاه امنیتی ایران زمین بازی را برای آن‌ها تعیین کند.

انتشارات بیشتر ...