Search

English

حجت‌الاسلام مهکام: انقلاب جنسی غرب توطئه سرمایه‌داری بود

از زمره انواع و اقسام مدیریت‌های ابداعی جمهوری اسلامی، که همگی هم ناکام و در حد منبر و بخشنامه باقی مانده‌اند، یکی هم «مدیریت غریزه جنسی در طوفان ابتلائات آخرالزمانی» است که تنها یک نشست از سلسله نشست‌های فرهنگ مهدوی متعلق به موسسه به‌ اصطلاح فرهنگی موعود عصر را برگزار کرده است.

پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ در محل حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، یک استاد دانشگاه – که طبق روال جمهوری اسلامی حجت‌الاسلام است – در این باره سخن رانده و مدعی شده سالیانی ست که به ‌جهت ضرورت سرگرم پژوهش در حوزه مشکلات جنسی است. او غریزه جنسی را مشکلی دانست که از آغاز خلقت، بشر را درگیر خود کرده است. مهکام مدعی شد که فیلم‌های اروپایی و آمریکایی در دهه ۱۹۶۰ اغلب خانم‌های باحجاب و روسری‌پوش و دامن‌بلند نشان می‌دادند؛ اما در دهه‌های هفتاد به بعد صرفا برای کسب سود، بیش‌تر سرمایه‌داران و کمپانی‌های فیلم‌سازی به ‌نمایش برهنگی روی آوردند و به دروغ نام‌اش را انقلاب جنسی گذاشتند. او ادامه داد که تحولات جنسی در غرب یک خیزش اجتماعی نبوده؛ بلکه توطئه سرمایه‌داران و سیاست‌مداران با هدف انهدام نهاد خانواده در جهان است.

این روحانی شیعه مدعی شد که جوان مجرد یک خطر بالقوه برای جامعه است. به نظر او مجردها وقت بیش‌تری برای تفریح دارند و می‌توانند پس از ساعات کاری به تفریحات خارج از چارچوب تعیین‌شده در نهاد خانواده روی آورند.

در حالی که جمهوری اسلامی زنان را نیمه‌انسان حساب می‌کند (چه در ارث، چه در قضاوت و چه در حق پوشش و فعالیت‌های اجتماعی همچون ورزش آزادانه یا ورود به ورزشگاه‌ها)، مهکام طلبکارانه از این‌که در بسیاری از نقاط جهان حقوق زنان کم‌تر از مردان است گلایه کرده و آن را بهره‌کشی نظام سرمایه‌داری جهانی از زن دانسته است. از دید این روحانیِ استادِ دانشگاه‌شده، فهرست ذنوب جنسی غرب شامل انواع و اقسام آزادی‌های فردی و قانونی از جمله حق مادران برای انتقال نام فامیل خود به فرزندان‌شان می‌شود.

حجت‌الاسلام مهکام مدعی است سال‌هاست به ضرورت سرگرم پژوهش در حوزه مشکلات جنسی است.

مهکام جدایی و تفکیک جنسیتی را روشی نوآورانه دانسته و تاکید کرده که اشتباه غربی‌ها این بوده که به دختران و پسران گفتند کنار هم باشید؛ اما سعی کنید با هم رابطه نداشته باشید. در صورتی که به گفته او قوه جنسی بسیار قوی است و فرد را به سمت خود پیش می‌برد. به نظر او تمام فرآیندهایی که در غرب اتفاق افتاد، فرآیندی مرموز است که در کشورهای جهان سوم به‌ویژه کشورهای اسلامی هم در حال رخ‌دادن است.

جالب توجه این‌که خبرگزاری مهر در آوردن معادل‌های انگلیسی آنچه این روحانی شیعه در ضمن ادعاهای فراوان و بی‌مبنای خود درباره غرب، آمریکا و سبک زندگی و قوانین این کشورها آورده، عنوان سکس ایمن را به Save Sex برگردانده که لابد به‌ معنای تقوای الهی در پس‌انداز غریزه مردانه و ذخیره انرژی جنسی برای اعمال آن بر مخالفان نظام اسلامی است که حداقل در دهه شصت و نیز دوران جنبش سبز شواهد فراوانی از تجاوز به زن و مرد برملا شد.

این روحانی شیعه وابسته به حکومت مدعی شده که مبانی اسلامی در نگرش به غریزه جنسی کاملا متفاوت از نگاه غربی است و از کارآیی و سلامت و پاکی بهره‌مند است. لابد می‌بایست راه‌اندازی تارنماها و کانال‌های رسمی ترویج سکس اسلامی در شبکه‌های اجتماعی از سوی روحانیان در دوران جمهوری اسلامی را هم در راستای مبانی اسلامی غریزه جنسی و «الگوی اسلامی مدیریت غریزه جنسی» و برنامه سالم و دقیق مورد ادعای مهدی مهکام دانست. آنچه شاه ایران به‌ نحو طبیعی و رسمی و معمول در اختیار اقشار نیازمند به ارتباط جنسی قرار می‌داد، نامش فساد و حرام بود؛ اما اگر صورت غیرعادی و غیرشفاف و به‌مراتب سودآورتری برای جمهوری اسلامی داشته باشد می‌شود سکس حلال. لازم به ذکر است که در این تارنماها مشخصات دقیق ظاهری زنان درج می‌شود؛ از جمله سن، قد، وزن و حتی رنگ پوست و سپس مبلغ سکس برای یک‌ ‌بار یا یک ‌شب یا بیش‌تر تعیین می‌شود. این فرآورده انقلابی است که از آتش‌زدن سینما و شهرنو آغازیدن گرفت تا پس از چهل سال هم گشت ارشاد اسلامی را نهادینه کند و هم تجارت جنسی را رنگ قانونی و اسلامی بزند.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا بحران جنسی در ایران امروز ناشی از دوری از آداب اسلامی است، یا این‌که تحمیل شریعت را از ریشه‌های اصلی مشکلات اجتماعی ارزیابی می‌کنید؟

 

منابع مرتبط

کودک آزاری در مدارس فوتبال؛ هیس پسرها فریاد نمی زنند!

خاطرات تلخ معلمی که دانش‌آموزانش ازدواج می‌کنند و می‌روند

سند «کاهش اختلاط دختر و پسر در دانشگاه‌ها» ابلاغ شد

 

تلگرام توانا را دنبال کنید:

https://t.me/Tavaana_TavaanaTech

انتشارات بیشتر ...