Search

English

اتحاد زنان داخل و خارج ایران برای گذار از جمهوری‌اسلامی

‏۱۴ فعال زن در خارج از کشور، از نامه ۱۴ زن در داخل کشور که در مرداد ۹۸ منتشر شده است، حمایت کردند؛ نامه‌ای که ۱۴ فعال زن، طی آن، جمهوری‌اسلامی را نظامی ضدزن خواندند و با تاکید بر رویکردهای سیستماتیک زن‌ستیزانه‌ی جمهوری‌اسلامی خواستار گذار از این نظام شدند. شرح این نامه را در اینجا بخوانید. در پی این رخداد، و همانطور که ذکر شد، ۱۴ فعال زن در خارج از کشور نیز نامه‌ای منتشر کردند که شرح نامه و اسامی امضاکنندگان را در زیر می‌توانید بخوانید.

«خواهران خوب ما، فعالان زن داخل کشور،

‏ما، چهارده هموطن شما در خارج از کشور، از خلال نامه‌ی دلیرانه‌تان، صدای دغدغه‌مندتان را شنیدیم. می‌دانیم در امنیتی‌ترین و پر خفقان‌ترین برهه‌ از دوران معاصر، تنها باوری عظیم می‌تواند اینگونه بی‌پروا، علیه حکومت زن‌ستیز جمهوری اسلامی و  تبعیض جنسیتیِ سراسر ظالمانه‌اش بشورد. 

‏تصویری از ۱۴ فعال زن داخل کشور که در مرداد ۹۸ طی نامه‌ای سرگشاده خواستار گذار از جمهوری‌اسلامی شدند

خواهران صبور ما در داخل ایران،

‏ما در مبارزه‌مان علیه تبعیض جنسیتیِ نظام زن‌ستیز و سرکوبگر جمهوری اسلامی با هم هستیم و کنار هم ایستاده‌ایم. ما زنان ایرانی خارج از کشور، امتداد رنج شما زنان داخل ایران در هجرت و تبعید هستیم. می‌دانیم که نظام‌های تمامیت‌خواه، چگونه با جدا کردن اقشار مختلف جامعه و فعالان داخل و خارج، تداوم خود را تضمین می‌کنند. پس همه‌ی ما باید تا آنجا که می‌توانیم میان بخش‌های مختلف و اقشار گوناگون پل بزنیم. برای عبور از نظام فقاهتی و شکست جمهوری اسلامی و برقراری یک حکومت سکولار دموکراتیک، باید گفت‌وگو کنیم تا به فهم مشترک دست یابیم.

‏خواهران نازنین ما، 

‏بدانید که زنانه حمایت‌تان می‌کنیم. بدانید که کنارتان هستیم. قول می‌دهیم که تمام تجربه کنشگری و توان رسانه‌ای‌مان را بکار بگیریم و از هیچ تلاشی در انعکاس صدای شما فروگذار نخواهیم کرد.»

اسامی امضاکنندگان

۱- نازنین افشین‌جم ۲- رویا برومند ۳- لادن برومند ۴- نازنین بنیادی ۵- اعظم بهرامی ۶- رویا حکاکیان ۷- نعیمه دوستدار ۸- مسیح علینژاد ۹- ناهید فرهاد ۱۰- مهرانگیز کار ۱۱- شیما کلباسی ۱۲- مریم معمارصادقی ۱۳- آذر نفیسی ۱۴- لیلی نیکونظر

انتشارات بیشتر ...