Search

English

پسرک آشپز و پدر روشن‌فکر

«اندرو هوک» پدری است که به خواست‌ها و علایق فرزندش بسیار اهمیت می‌دهد، اما یکی از کارهایی که اخیرا برای پسر دوساله‌اش انجام داده، با واکنش‌های عجیب و شدیدی روبه‌رو شده است، واکنشی از پیام‌های نفرت و توهین‌آمیز گرفته تا پیام‌هایی دلگرم‌کننده و مثبت.

C:\Users\Habib\Downloads\11.5.jpg

ماجرا از این قرار بود که «اون»، پسر دو ساله اندرو، به بازی کردن در آشپزخانه و وسایل آن خیلی علاقه داشت. از این‌رو پدر برای تولد دوسالگی او، یک کمد قدیمی کوچک خرید و با کمی نجاری و تغییر آن را به یک آشپزخانه کامل تبدیل کرد تا پسرش بتواند، بدون خطر با آن بازی کند. اما انتشار عکس‌های این اسباب‌بازی بی‌نظیر باعث شد تا عده‌ای به او حمله‌ور شوند و با هتاکی به او و پسرش این کار را همجنس‌گرایانه توصیف و از آن ابراز انزجار کنند!

C:\Users\Habib\Downloads\11.2.jpg

اندرو اما عقب نایستاد و با حمایت تمام قد از پسرش از این علاقه وی دفاع کرد. وی در جواب یکی از این افراد که با حالتی تمسخرآمیز و همجنس‌گراهراسانه گفته بود: «حالا برو برای پسرت عروسک باربی هم بخر» نوشت: «البته که اگر “اون” دوست داشته باشد با عروسک باربی بازی کند برایش خواهم خرید، این که “اون” چه اسباب‌بازی‌ای دوست دارد، انتخاب اوست، نه من»

C:\Users\Habib\Downloads\11.3.jpg

و این جواب بود که به سرعت در فضای مجازی و حتی تلویزیون آمریکا پخش شد و حمایت بسیاری از کاربران مجازی را از این کار و طرز تفکر پدر برانگیخت. بعد از این هم هوک در مصاحبه‌ای اعلام کرد که حجم بالایی از پیام‌های مهرآمیز و دلگرم‌کننده دریافت کرده است و هیچ‌وقت آن دسته از پیام‌های نفرت‌آمیز نتوانسته‌اند وی را اندکی از کاری که برای پسرش کرده است پشیمان کند.

C:\Users\Habib\Downloads\11.4.jpg

واقعیت هم این است که چنان پیام‌هایی نه تنها از سر جهل و نگاه جنسیت‌زده ناشی می‌شوند، بلکه حتی ریشه‌ای در واقعیت هم ندارند. برای مثال آشپزی حداقل در دنیای واقعی، به هیچ‌وجه کاری مختص زنان یا مردان نیست.

 

C:\Users\Habib\Downloads\11.1.jpg

انتشارات بیشتر ...