Search

English

لغت‌نامه کدخدا، ۱۱: امام جمعه اهواز و شادمانی و جواد لاریجانی و وزیر خارجه

امام جمعه اهواز چیست؟ امام جمعه اهواز یک نفر سید محمدعلی موسوی‌جزایری است که 74 سال سن دارد و اخیرا به علت بیماری از امام جمعه بودن استعفا داده است، که این موضوع در میان روحانیون تازگی دارد، چون روحانیون وقتی که مرض داشته باشند یا دچار ناراحتی روانی یا جسمی خاصی باشند تازه تصمیم می‌گیرند امام جمعه شوند. وی شاگرد تعدادی روحانی به اسامی علی و محمد و حسن و حسین و استاد تعدادی روحانی به اسامی حسن و حسین و علی و محمد بوده است. در طول جنگ در اهواز هر روز تعدادی به شهادت می‌رسیدند و آیت‌الله جزایری هر روز چاق‌تر می‌شد. وی که غالبا برای مبارزه با انگلیس به تهران آمده و سخنرانی می‌کرد، اخیرا برای درمان پای خودش به لندن سفر کرد. پزشکان انگلیس از این موضوع به‌شدت هیجان‌زده شدند؛ چون روحانیون سابقه نداشت جز برای درمان پروستات و بواسیر و سایر بیماری‌های بخش خصوصی به لندن بروند و به همین دلیل پزشکان لندن نمی‌دانستند که روحانیون پا هم دارند. وی پس از معاینه توسط پزشک به شهرهای مختلف انگلیس سفر کرد که انفجار خاصی صورت نگرفت فقط مقداری پول به عنوان حق‌البوق به این جزایری تعلق گرفت. گویا پزشک معالج جزایری گفته بود: «He has been walking on the nerves of the people / ایشان زیادی روی اعصاب مردم راهپیمایی کرده است». وی پس از بازگشت از لندن استعفا داد. استعفای وی موجی از شادمانی در مردم اهواز ایجاد کرد. و اکنون باید بدانی شادمانی چیست و با عزاداری چه فرقی دارد؟

شادمانی چیست؟ شادمانی یکی از رفتارهای مجرمانه در ایران به شمار می‌رود که مجازات آن از یک روز تا هفتصد سال زندان ممکن است باشد. انواع شادمانی به این شرح است: رقصیدن، جشن‌گرفتن، دست‌زدن، بشکن‌زدن، خندیدن، شوخی‌کردن با همدیگر، بغل‌کردن همدیگر، موج مکزیکی، شادی پس از گل، و سایر انواع آن که در حال حاضر تمام این رفتارها از نظر حکومت ایران جرم محسوب شده و مردم بهتر است بروند بمیرند. تا پنجاه سال قبل شادمانی در ایران قانونی بود و در حال حاضر در اکثر کشورهای دنیا شادمانی منع قانونی ندارد. روزهای ممنوعیت شادمانی در ایران شامل: روز تولد و مرگ امامان و پیغمبران و روحانیون و روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هر هفته در دوازده ماه سال. جواد لاریجانی گفته است: «آیا ما برای شادمانی باید مثل الاغ جفتک بزنیم؟» و اکنون که به این‌جا رسیدیم باید بدانیم جواد لاریجانی چیست؟

جواد لاریجانی چیست؟ جواد اردشیر لاریجانی، برادر علی لاریجانی و صادق آملی‌لاریجانی و باقر اردشیر آملی و فاضل اردلانی شیری است که کلا پنج برادر هستند که جمهوری اسلامی بخشی از جهاز مادرشان – که همسر شیخ حیدر آملی هاشم‌زاده هریسی پرمندی، فرزند طالب حیدرزاده جبل‌عاملی است – محسوب می‌گردد. تعداد قوا در جمهوری اسلامی با میزان جلوگیری از بارداری مادر لاریجانی‌ها ارتباط داشت. توانمندی‌های جواد لاریجانی: تسلط بر ریاضیات، اعتقاد به برخورد فیزیکی و شیمیایی، تسلط به اینترنت برای جلوگیری از آن، ارتباط با انگلیس برای جلوگیری از ارتباط با مردم، دروغ‌گفتن جلوی دوربین بدون رنگ‌پریدگی، تربیت گاو در مزارع مذکور، تسلط به زبان انگلیسی و زبان چاله‌میدانی، وی تمام فحش‌های فارسی را با کلیه روایات می‌داند، خندیدن بدون دلیل. وی از حقوق بشر متنفر و مسئول امور حقوق بشر ایران است و مدتی نیز همراه با ولایتی و خرازی و مصباح‌یزدی و جواد ظریف وزرای خارجه ایران بودند. و اکنون باید بدانی وزیر خارجه چیست؟

وزیر خارجه چیست؟ وزارت خارجه محلی است که در آن یک وزیر باید حضور داشته باشد که کارش اجرای سیاست خارجی باشد، اما وقتی سیاست خارجی وجود نداشته باشد، معمولا یک وزیر خارجه در بیت رهبری (ولایتی)، یک وزیر خارجه در بین محافظه‌کاران کمی معتدل (کمال خرازی)، یک وزیر خارجه در جامعه روحانیت (مصباح یزدی)، یک وزیر خارجه در مشهد (علم‌الهدا)، یک وزیر خارجه در میان اصلاح‌طلبان (صادق خرازی)، یک وزیر خارجه در تیم احمدی‌نژاد (فعلا همه بازداشت هستند) و تعدادی وزیر خارجه در جاهای دیگر وجود دارد. و محض تفریح یک آقای جواد و ظریف نیز به عنوان مترجم در وزارت خارجه رفت و آمد می‌کند و خشونت‌های افراد خشن را ماست‌مالی می‌کند. و حال که کار بدین‌جا رسید باید بدانیم خشن چیست؟

 

گلابتون، عروس کدخدا

انتشارات بیشتر ...