Search

English

لغت‌نامه کدخدا، ۱۶: آلزایمر و مهاجرانی و قوه قضائیه و فت اف

آلزایمر چیست و چرا؟ آلزایمر یا آلضایمر یکی از خاندان‌های تاریخی ایرانی است که به دلیل داشتن آلزایمر به طور کلی از تاریخ ایران حذف شده است. این خاندان در اطراف بیرجند اولین بار کاشفان فروتن ضیمران بودند که در آن زمان یکی از گران‌ترین گیاهان بود، ولی خوردن آن باعث فراموشی یا فاک‌الحفظ (نام قدیمی آلزایمر در زمان ابن سینا) شده و کم‌کم یادشان رفت که ضیمران بکارند و به جایش زعفران کاشتند و مولانا در این مورد گفته است: «تو که گرد زعفرانی، زعفران/ باش و آمیزش مکن با ضیمران.» خوردن ضیمران باعث ازدست‌دادن حافظه می‌شد و معمولا هر حکومتی در ایران بر سر کار می‌آمد مصرف آن را برای مدتی اجباری می‌کرد و مردم یادشان می‌رفت چه بلاهایی سرشان آمده و دوباره به همان شخص کشداری رأی می‌دادند که قبلا با اعضای مونث خانواده‌شان به زوجیت در آمده بود. البته تا قبل از اعراب به ضیمران، شاه اسپرغم می‌گفتند. یا شاهسپرم می‌گفتند که به معنی اسپرم شاه بود و مردم با خوردن آن احساس می‌کردند توی دلشان یک چیزی تکان می‌خورد و بعد از چند ماه به همان صاحب اسپرغم رأی می‌دادند. ضیمران نام عربی همان اسپرغم شاه بود که آن را به فارسی زیمران هم می‌گفتند و بعدها خانواده زیمران یا آلزیمران پس از سفر به هند و آلمان (مغولستان غربی سابق) یادشان رفت که باید به ایران برگردند و در همان‌جا مانده و بعد از چند سال فاشیست‌بازی کارخانه قابلمه و ماهیتابه زایمر را تشکیل داده که در تهران مرکز فروش آن است. قوم آلزایمر مثل آل‌زیار و آل‌بویه – که بوی خیلی بدی می‌دادند – نفوذ زیادی در تاریخ داشت، ولی هیچ وقت در تاریخ باقی نماند چون مورخین تا اسمش را می‌آوردند یادشان می‌رفت داشتند راجع به چی حرف می‌زدند. آخرین بازماندگان آل‌زایمر در جهان که هنوز به فارسی تکلم می‌کنند عطاءالله مهاجرانی و یک نفر دیگر است که به دلیل آلزایمر اسمش یادمان نیست و اکنون باید بدانی که مهاجرانی کیست؟ و اصلا برای چی هست؟

مهاجرانی کیست؟ عطاءالله مهاجرانی معروف به عطاءالله مهاجرانی، یکی از سیاستمداران اصولگرا اصلاح‌طلب لیبرال چپ اهل حال تندروی طرفدار تروریسم و صلح و امور زنان بی‌سرپرست و ضدامپریالیست دشمن انگلیس و ساکن آن و از دشمنان قسم‌خورده سلمان رشدی است. وی در 25 سال نخست زندگی‌اش طبیعی بود و بعد ازدواج کرد. همسرش موفق شد ضمن خواندن مقداری درس، به زندگی با او نیز ادامه دهد. در دهه سوم زندگی نماینده مجلس، بعد معاون نخست وزیر، بعد سفیر، بعد وزیر، بعد نفوذی اصولگرایان در اصلاح‌طلبان و سپس نفوذی اصلاح‌طلبان و در پایان مسئول ازبین‌بردن دفتر گفتگوی تمدن‌ها و آن‌گاه نماینده حزب‌الله لبنان در لندن و نماینده اسلام آفریقایی در عربستان سعودی شد. وی در حال حاضر مشغول ادامه حیات است و هر گاه مسئولان کشور در داخل کشور تصادفا بخواهند کار درستی بکنند به آن‌ها هشدار می‌دهد که نع نع نع. مهاجرانی مدت‌ها به خواندن تاریخ و انکار آن پرداخت و سپس به نوشتن مقالاتی پرداخت که هیچ کس چیزی از آن‌ها یادش نیست. یکی از مهم‌ترین نکات زندگی مالی او این است که پسرش دکل را جایی قایم نکرده و فقط دست به تعدادی معامله زده و تخصص ویژه‌ای در استفاده از شوخی دستی در چت‌های اینترنتی دارد. وی امیدوار است که به جاهای مهمی رسیده و در گذشته آن‌طور نباشد که بوده. او به دلیل تسلط به زبان عربی در لندن زندگی می‌کند و به دلیل نفرت از بی‌بی‌سی دائم با آن مصاحبه می‌کند. وی زمانی که در ایران بود طرفدار رابطه با آمریکا بود و پس از رفتن به لندن طرفدار رابطه با القاعده شد. وی چهار رمان نوشته است که کاش نمی‌نوشت. وی قاضی نبوده و در قوه قضائیه کار نمی‌کرده، برخلاف بقیه جاها. و اکنون باید بدانی که قوه قضائیه چیست و کی میاد؟

قوه قضائیه چیست؟ قوه قضائیه یکی از اعضای خانواده لاریجانی بود که احتمال دارد به یک خانواده دیگر منتقل شود. مهم‌ترین وظیفه قوه قضائیه جلوگیری از اجرای قانون اساسی بای نحو کان (ربطی به کن و سولوقون و باسن ندارد) است. در قانون اساسی به شکلی احمقانه نوشته شده: «قوه‌ای است مستقل که پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن به عدالت در ایران است.» اخیرا صادق لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه، کنار رفته و ابراهیم رئیسی به جای او رئیس شده و وی تصمیم دارد در اولین گام جلوی اجرای قانون اساسی را مثل قبل بگیرد. حالا جمیله چی باید بپوشه؟ معلوم نیست. جمیله نام همسر اولین رئیس قوه قضائیه ایران است که همسرش اسم دارد. و اکنون که به این مقام رسیدیم باید بدانیم جمیله علم‌الهدا برای چی انگلیسی صحبت می‌کرد و حروف F.A.T.F. یعنی چی؟

فت اف یعنی چه؟ فت اف یا FATF معانی مختلفی دارد. فت به معنی چاق و با چابی یا کروی فرق می‌کند. اف هم در مقابل ام به معنی زن است در مقابل مرد، پس فت اف یعنی زن چاق و این اهانتی آشکار از سوی استکبار به ملت و کشور ایران و به‌خصوص اسلام است که به طور کلی واژه اف یاF  همیشه در انگلیسی به معنی مقدسی برای شیعیان بوده و نام فاطمه زهرا همیشه به عنوان شاخص بانوان مورد استعمال قرار گرفته. در واقع تحت فشار قراردادن ایران با این فت اف مانند گذاشتن خانم زهرا لای در و ماجرای فدک است که قرار است بدهیم و آخرش شکلات یا آب نبات بگیریم. برخی اشخاص فت اف را به عنوان یک موسسه برای پولشویی نام برده‌اند که این موضوع فقط به قول مقام معظم رهبری دروغ است و ما تا وقتی به کنه، یعنی وسط، لوزالمعده یا بواسیر یا پروستات دشمن نفوذ نکنیم نمی‌توانیم تایید کنیم که اصولا چنین زن چاقی (اعم از فاطمه زهرا یا هر کسی) به معنی پولشویی است و اصولا ما در ایران نیاز به پولشویی نداریم، برای این‌که کلا همه پول‌هایی که در ایران وجود دارد توسط رژیم هر سال چند بار شسته می‌شود. و اکنون باید بدانیم که رژیم چیست و به چه درد می‌خورد.

 

عموی کدخدا از پاریس

انتشارات بیشتر ...