Search

English

لغت‌نامه کدخدا، ۲: اندر حکایت مجلس و کشتی و اسرائیل و سپاه قدس و انقلاب اسلامی

مجلس چیست؟ مجلس یک اتاق دراز به طول چهل متر و عرض 60 متر است. علت این‌که عرض مجلس از طول آن بیش‌تر است، این است که کلا در مجلس همه چیز همین‌طوری است و سقف آن ده متر ارتفاع دارد. علت بلندبودن سقف مجلس هم این است که هر روز در آن یک فیل هوا می‌کنند و چون فیل حجم زیادی دارد، بنابراین نیاز به سقف بلند است. در مجلس تعدادی از افرادی که از پشت کوه‌های مختلف ایران توسط شورای نگهبان مورد انتخاب قرار گرفته و شغل ثابتی نداشته‌اند، به عنوان نماینده مردم در مجلس استراحت کرده، غذا می‌خورند، پابرهنه دور هم می‌نشینند، در دستشویی‌ها تولید مثل می‌کنند، همدیگر را گاز می‌گیرند و به هم سنگ پرتاب می‌کنند و نارنگی و گلابی می‌خورند. اعضای مجلس گاهی اوقات در مورد مسائلی که از محل شنیده‌اند حرف می‌زنند و علیه خارجی‌ها فحش می‌دهند. به این افراد نماینده گفته می‌شود و یکی از خصوصیات بارزشان داشتن غلط املایی و تلفظ غلط اسامی معروف مثل موزه لووور یا لاهور یا لندهور است. از محوطه مجلس گاهی اوقات برای ورزش‌های رزمی، کشتی، پرتاب وزنه و گرگم به هوا استفاده می‌شود. اکنون که به این‌جا رسیدیم باید بدانیم کشتی چیست و چه نوع ورزشی است؟

کشتی چیست؟ کشتی یک ورزش باستانی ایرانی است که در آن، دو طرف ورزش سعی می‌کنند همدیگر را آنقدر فشار بدهند که یکی از آن‌ها بازنده شود. در ورزش کشتی هدف ورزشکار این است که پشت حریف را به تشک کشتی (که خاک نامیده می‌شود) برساند. در چهل سال گذشته ایران در ورزش کشتی تلاش‌های بسیاری کرده است که باعث شده اسرائیل مدال‌های زیادی را برنده شود. در چهل سال گذشته با کشتی‌هایی که ایران با اسرائیل نگرفته است، باعث شده چهل درصد این کشور نابود شده و اگر شصت سال دیگر ما با اسرائیل روی تشک نرویم کلا اسرائیل نابود خواهد شد. اکنون که به این‌جا رسیدیم باید بدانیم اسرائیل چیست؟

اسرائیل چیست؟ اسرائیل یک کشور خاورمیانه است، بین اردن و لبنان و چند جای دیگر. این کشور به گفته امام خمینی باید از بین برود؛ حتی اگر خود ما زودتر از بین برویم. علت این‌که اسرائیل باید از بین برود این است که سال‌ها قبل فلسطین، لبنان، اردن، عربستان، کویت، سوریه، لیبی، مصر و سایر کشورهای عرب با اسرائیل مخالف بودند و می‌خواستند آن را از بین ببرند. اما در حال حاضر همه این کشورها با هم دست به یکی کردند و می‌خواهند ایران را از بین ببرند و ایران همچنان به خاطر کشورهایی که دشمنش شده‌اند، می‌خواهد کشوری که دوست دشمنش است را از بین ببرد. اما دلایل تاریخی مخالفت ایران با اسرائیل پنج مورد است: یک، ما هیچ مرز مشترکی با هم نداریم. دو، ما هیچ دعوای تاریخی با هم نداریم، سه، ما در طول تاریخ هیچ وقت با هم مشکل نداشتیم. چهار، بسیاری از مردم اسرائیل قبلا در ایران زندگی می‌کردند و اتفاقا مشکلی هم نداشتند. پنج: آسیاهای بادی از دور خیلی اوقات شبیه غول می‌شوند. شش، آن‌قدر که احمدی‌نژاد به ایجاد وحدت در اسرائیل کمک کرد، حضرت موسی چنین کاری نکرد. برای ازبین‌بردن اسرائیل سردار قاسم سلیمانی خیلی زحمت کشیده و به همین دلیل لازم است بدانیم سپاه قدس چیست؟

سپاه قدس چیست؟ سپاه قدس بخشی از نیروی نظامی ایران است که هر گاه ایران هیچ مشکلی با جهانیان نداشته باشد، سپاه قدس برایش مشکل درست می‌کند. سپاه قدس موظف است از منافع چند کشور دیگر در برابر چند کشور دیگر حفاظت کند، ولی این‌که چرا این کارها را توی خود آن کشورها انجام نمی‌دهد به ما هیچ ربطی ندارد. فرمانده سپاه قدس سردار قاسم سلیمانی است که مثل سوپرمن همیشه در همه جا حاضر شده و وقتی حاضر شد بقیه غایب می‌شوند. همه قدرت‌های جهانی، کشورهای مختلف، سیستم‌های اطلاعاتی، ارتش‌های محلی و غیره می‌دانند که سردار سلیمانی چقدر آدم مهمی است، فقط ما ایرانیان نمی‌دانیم چرا این‌قدر مهم است؟ سردار سلیمانی و سپاه قدس هر شش ماه یک بار کل داعش را نابود می‌کنند و نابودی آن را جشن می‌گیرند و به همدیگر تبریک می‌گویند و شش ماه بعد دوباره داعش عملیات می‌کند و سپاه قدس دوباره داعش را نابود می‌کند. البته سپاه قدس بخشی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و باید بدانیم انقلاب اسلامی چیست؟ 

انقلاب اسلامی چیست؟ انقلاب اسلامی نوعی جنون آنی است که یک دفعه سی میلیون نفر با هم دچار آن ممکن است بشوند. در صورتی که این جنون ده دقیقه طول بکشد، منجر به شورش و کشته‌شدن شش هفت هزار نفر می‌شود. اگر جنون آنی بیش از یک روز ادامه پیدا کند، احتمالا اقتصاد کشور برای بیست سال دچار بحران می‌شود، ولی اگر مدت جنون آنی بیش از سه ماه باشد، احتمالا جمهوری اسلامی به وجود می‌آید. انقلاب اسلامی بر چهار اصل استوار است: مردم رفاه کافی داشته باشند، مردم مشکل خیلی جدی نداشته باشند، مردم به دانستن علاقه نداشته باشند، مردم به ندانستن علاقه داشته باشند. جمهوری اسلامی می‌تواند از یک سال تا پانصد سال طول بکشد. علت طولانی‌شدن جمهوری اسلامی می‌تواند این فکر باشد که مردم فکر کنند خودش تا مدتی دیگر از بین می‌رود. تبلیغات با فشار بالا هم در بقای حکومت مهم است. حال که به این‌جا رسیدیم باید بدانیم تبلیغات چیست و چطوری آن را می‌کنند.

 

کدخدای علی‌آباد و حومه

انتشارات بیشتر ...