Search

English

لغت‌نامه کدخدا، ۲۶: باد و تندرو و زمین و قلم

باد چه باشد؟ باد مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده در اقتصاد و سیاست ایران باشد. در اکولوژی و فیزیک و زمین‌شناسی باد جابجایی جریان هوا ست، که در بعضی کشورها از آن انرژی و برق و پول در می‌آورند و در کشور ما از انرژی و برق، پول در می‌آورند و آن را به باد می‌دهند. حزب باد: حزبی است که مرامنامه و اساسنامه ندارد، هر چی شما بگویید همان مرام و اساس ما ست. پول بادآورده: در کشورهایی مثل ایران که مردمش الکی با پول میلیاردر نمی‌شوند، اگر کسی عضو حزب باد باشد و درست در جهت باد ایستاده باشد، پول بادآورده غلفتی می‌افتد توی دامنش. در سیستم قضایی با صاحبان پول‌های بادآورده چه کار می‌کنند؟ اگر خودی باشد ناز و بوس می‌کنند و بعد ماله می‌کشند، اگر غیرخودی باشد، اول اعدام و بعد محاکمه می‌کنند و بعد ماله می‌کشند. چگونه حزب باد تشکیل می‌شود؟ آخرین سخنرانی آقا را گوش می‌کنند و به جهتی که او می‌گوید می‌روند. بادسنج چیست: وسیله‌ای که آینده سیاسی کشور را تشکیل می‌دهد. تندباد چیست؟ وقتی احزاب تندرو سر کار می‌آیند حزب تندرو باد تشکیل می‌شود. پس حالا که فهمیدی تندرو مهم است باید بدانی چیست؟

تندرو چیست؟ تندرو حزبی است که می‌خواهد در عرض بیست سال مردم را به دو هزار سال قبل برگرداند. آیا تاریخ را می‌توان به عقب برگرداند؟ بله، این‌ها کردند و شد. فرق حزب تندرو و میانه‌رو و کندرو چیست؟ حزب تندرو حزبی است که مردم را با کتک به هزار یا دو هزار سال قبل برمی‌گرداند، حزب میانه‌رو حزبی است که با سرعت معمولی هر سال دو سال عقب می‌رود و حزب کندرو حزبی است که سر جایش ایستاده و چون زمین حرکت می‌کند کمی جلو می‌رود. و حالا که فهمیدی زمین حرکت می‌کند یا نه باید بدانی زمین چیست و آسمان چیست؟

زمین چه باشد؟ زمین یک کره گرد است که موجوداتی که در آن هستند و آدم نامیده می‌شوند سعی می‌کنند آن را به توالت عمومی تبدیل کنند. زمین چه رابطه‌ای با سیاست دارد؟ زمین و خاک وطن ما ناموس ما ست و ما همان‌طور که ناموس‌مان را به دوبی و ترکیه صادر می‌کنیم، زمین‌مان را به کشورهای خلیج فارس صادر می‌کنیم. چرا ما خاک وطن را خیلی دوست داریم؟ چون دروغ‌گوهای خوبی هستیم. ما با خاک وطن چه می‌کنیم؟ آن را سوراخ کرده و به شکل جاده صادف می‌کنیم. درخت‌های آن را می‌کنیم، رودخانه‌های آن را خشک می‌کنیم و هر کس بگوید زمین را از بین نبرید او را به اتهام جاسوسی زندانی می‌کنیم. و حالا که نام زندان آمد باید بدانی قلم چیست و چرا ما این همه زندانی داریم؟

قلم چه باشد؟ قلم همانا یک شیء انحرافی و مسئله‌دار است که با آن اهداف استکبار جهانی برآورده می‌شود. قلم‌به‌دست: موجودی مسئله‌دار و معلوم‌الحال که به جای پا، از دستش برای گرفتن قلم استفاده می‌کند و از طریق آن قلم شیطانی اهداف خود را جامه عمل می‌پوشاند. قلم‌به‌مزد: کسی که حق‌التالیف و حق‌التحریر نوشته‌ای را که منتشر شده از نشریه یا ناشر خودش می‌گیرد. بقیه علما و فضلا برای نوشتن، به جای پول ماچ می‌گیرند و به جای کمک‌های نقدی کمک‌های جنسی می‌گیرند. اهل قلم: جاسوسان دشمن به‌خصوص انگلیس. و انگلیس مملکتی باشد که در آن نود درصد مردم جاسوس هستند و یک درصدشان کارمند بی.بی.سی. در این سرزمین همیشه هوا ابری است. و حالا که هوا ابری است باید بدانیم ابر چیست و آسمان کجاست؟

 

کدخدای علی‌آباد

انتشارات بیشتر ...