Search

English

لغت‌نامه کدخدا، ۷۱: نامه و فرمایش و فرنگ و فروید

نامه چه باشد؟ کاغذی که برای کسی می‌نویسند تا به او چیزی بگویند. انواع نامه: نامه اداری- مقداری کلمات قلنبه سلنبه که در آن از رئیس عاجزانه درخواست می‌کنند که کاری که وظیفه‌اش هست انجام دهد؛ نامه عاشقانه: یک مشت دروغ با یک زبان لطیف برای رسیدن به کسی که فکر می‌کنیم با چند کلمه مخش زده می‌شود؛ نامه سرگشاده: نامه‌ای که یک سیاستمدار یا فعال سیاسی و اجتماعی یا جمعی از این افراد، به کسی می‌نویسند و از قبل می‌دانند که انجام نخواهد داد، ولی چون کاچی همیشه بهتر از هیچی هست، و به‌خصوص اگر عمه صغرا درست کرده باشد، می‌نویسند و در رسانه‌ها منتشر می‌کنند و بعد همه‌شان دستگیر می‌شوند؛ رنجنامه: نامه‌ای حاوی مقداری ننه من غریبم برای ریختن آبروی یک نفر یا توجیه ضایع‌کردن یک نفر برای مردم (رنجنامه احمد خمینی برای منتظری). پسوند نامه: برای هر چیز کاغذی استفاده می‌شود: شناسنامه، گذرنامه، روزنامه، ماهنامه، شاهنامه. خبر: محمود احمدی‌نژاد برای دانلد ترامپ نامه نوشت. نامه احمدی‌نژاد: نوعی نامه است که وی برای طرفدارانش می‌نویسد که به آن‌ها بگوید من هنوز وجود دارم. از ده دوازده نامه‌ای که وی تاکنون نوشته به هیچ کدامش پاسخ داده نشده است. خلاصه نامه احمدی‌نژاد به ترامپ: «یا ایها الذین … الی آخر، دعای فرج امام زمان، من تا حالا سه نامه به رؤسای جمهور قبلی آمریکا نوشتم هیچ کس مرا آدم حساب نکرده، این نامه اصلا سیاسی نیست و از طرف یک انسان (فرض غلط) برای انسان دیگری نوشته شده، من ایرانی هستم، ابوعلی سینا و فارابی، کوروش، ما طرفدار آزادی اندیشه هستیم و من هشت سال این را اثبات کردم (عکس عمه وی به عنوان شاهد پیوست است) ما سال‌ها جهان را مدیریت کردیم، منم می‌خواستم بکنم نگذاشتند، من خیلی کشورها سفر کردم و با همه عکس گرفتم، و بدان: خدا هست، روز قیامت هم هست، توحید، نبوت، معاد، عدل و امامت خیلی مهم است. باید قدر این روزها را که رئیس جمهور هستی بدانی، بعدش خیلی بد است. حاکم باید عادل باشد، مثل مالک اشتر، خدا زمین را خلق کرد، آمریکا خیلی بد است ولی تو خیلی خوبی، تو باید آمریکا را تغییر بدهی همان‌طور که من ایران را تغییر دادم. باید در شادی و غم ملت‌ها شریک باشیم، مثل مامان چاوز و من. شما دزد بوده و اموال مردم جهان را دزدیدید، برخلاف من که همه همکارانم به اتهام دزدی در زندان هستند. کی گفته شما رئیس جمهور جهان باشی؟ جنگ بد است، صلح خوب است (تولستوی). بیا و بگذر از کشتن مردم جهان، این تن بمیرد، به سازمان ملل اهمیت بده و من بارها برای صندلی‌های آن سخن گفتم و با دربان‌هایش عکس گرفتم. مردم آمریکا اصلاحات می‌خواهند چون بنی آدم اعضای یکدیگرند (فردوسی پاکزاد) تروریسم بد است به حضرت عباس، من تازه متوجه شدم. شما باید با فساد در آمریکا مبارزه کنی، باید برای همه خانه بسازی، زنان مظهر جمال خداوند هستند و باید حجاب داشته باشند، مثل من، نه مثل زن تو، این خط این نشان، یادت نره چی گفتم: محمود احمدی‌نژاد خادم ملت ایران. پس از خواندن این نامه توسط ترامپ وی درگذشت. نامه در بسیاری مواقع برای فرمودن فرمایشی به کار می‌رود. پس بدان که فرمایش چیست و چرا.

فرمایش چه باشد؟ دستور. همان فرمان است در حکومتی که همه مردم در آن گاو فرض شده‌اند. فرمایشات: اظهارات مسئولان محترم. مجموعه مزخرفاتی که به صورت کتبی یا شفاهی توسط مسئولان مربوطه بیان می‌شود. فرمودن: چیزی را با بیل توی کله کسی فروکردن. در فرنگ هم زمانی زیاد فرمایش می‌شد ولی آن‌ها خودشان را عوض کردند. پس بدان که فرنگ چیست و چه ربطی دارد.

فرنگ چه باشد؟ از واژه فرانک یا همان فرانسه می‌آید. به معنی اروپا یا کلا غرب است. محل زندگی خارجیان. محلی که جاسوس‌خانه‌ها و سرویس‌های اطلاعاتی دشمن در آن‌جا مشغول گردآوری اطلاعات در مورد ما هستند. جایی دور که در آن یک مشت عرق‌خور فاسد مطرب قمارباز رقاص از خدا بی‌خبر دائما اختراع و تولید می‌کنند و تمام این کارها را برای ضربه‌زدن به ما و اسلام انجام می‌دهند. محل درمان بواسیر و پروستات علمای اسلام. محلی که در آن لندن و پاریس و رم قرار دارد و مردم ما وقتی پولدار شدند به آن‌جا می‌‍‌‌روند. یکی از فرنگی‌هایی که حرف‌های بدی زده و حرف‌هایش به گوش مردم ما هم رسیده همین فروید است. حال که بدین جای رسیدی بدان فروید چیست.

فروید چه باشد؟ بی‌ناموس‌ترین دانشمند تاریخ. یکی از روانشناسان اتریشی که تا سال‌ها علمای اسلام گمان می‌کردند تمام مفاسد جامعه غربی را او به وجود آورده و غربی‌ها به خاطر او فاسد شدند و در میان آن‌ها فقط موریس مترلینگ و آلکسیس کارل هنوز به خدا اعتقاد دارند. نام دجال که در قرآن و احادیث آمده همین زیگموند فروید است. (با فردید فرق می‌کند؛ فروید اندیشمند است، ولی فردید فکر می‌کرد اندیشمند است). بنیانگذار اصلی پلی‌بوی و سایت‌های پورنوگرافی. فروید در روز اول تولدش به دنیا آمد و وقتی بچه بود، کودک به شمار می‌آمد. وی مدتی به مدرسه رفته و بعد در دانشگاه به تحصیل پرداخت. وی مثل بقیه خارجی‌ها و دشمنان اسلام یهودی بود. به گفته کارل یونگ که خیلی دهن‌لق بود، فروید با تعدادی از زنانی که همسرش نبودند، رابطه بی‌ناموسی داشت و همین موجب دشمنی او با جمهوری اسلامی و اسلام شد. چیزی مشابه فرخزادها. حال باید بدانی که فرخزاد چیست و کیست.

 

کدخدای علی‌آباد علیا

انتشارات بیشتر ...