Search

English

زوم: نذار بمیرم!

«سخت‌ترین قسمت زندگی اونجاست که بشنوی برادرت بگه “کمکم کنید! نجاتم بدید!” و هیچ کاری نتونی بکنی… .

دلم می‌سوزد و کاری ز دستم بر نمی‌آید…».

این توییتی بود که نگار کورکور، خواهر مجاهد، از شرح حال برادرش در زندان منتشر کرد که در آن صدای فریادِ: «من نمی‌خوام بمیرم! نجاتم بدید!»، نهفته بود. 

مجاهد کور‌کور، زندانی سیاسی‌ است که در پی تایید حکم اعدامش در نهایی دیوان عالی کشور، در زندان شیبان اهواز اسیر شده است.  

خواهرش از «نداشتن حق تماس، افزایش فشارها، و شکنجه‌های روحی و روانیِ» برادرش بارها شکوه کرده و تاکید کره که برادرش در زندان انفرادی به سر می‌برد.

اما اتهام برادر نگار چیست؟ 

٢۵ آبان ١٤٠۱ نیروهای جمهوری اسلامی در جریان اعتراضات سراسری در شهرستان ایذه، با شلیک مرگبار به سمت مردم، باعث کشته‌شدن کیان پیرفلک پسر ٩ساله ایذه‌ای شدند. 

با مخابره‌ این خبر به سراسر جهان، مقامات قضایی و نظامی، فرار به جلو کردند و تعدادی از معترضان رو به جرم قتل کیان دستگیر کردند و اظهارات خانواده‌ کیان که در مقابل چشمشان، فرزندشان از دست رفته بود را، نادیده گرفتند. 

زینب مولایی، مادر کیان، به‌ویژه بارها در مصاحبه‌های مکتوب و تصویری اعلام کرد که مجاهد و دیگر معترضان به کیان شلیک نکردند؛ بلکه ماموران نظامی و لباس‌شخصی‌پوش‌های حکومتی بودند که چشم‌بسته، به مردم معترض شلیک می‌کردند. 

او در مراسم خاکسپاری پسرش گفت این ماموران امنیتی بودند که خودروی آن‌ها را هنگام عبور از خیابان به رگبار بستند و باعث قتل کیان و وارد‌آمدن جراحات شدید به پدر کیان شدند.

زینب همچنین با نام‌بردن از مجاهد کور‌کور اعلام کرد که: «چرا می‌خواهید طایفه‌ها را به جان هم بیاندازید؟ مجاهد، حسین، محمود، بهمن. چند نفر می‌خواهید معرفی کنید؟ یک اشاره هم به اصل‌ کاری‌ها بکنید. جای دوری نمی‌ره.»

 جمهوری اسلامی برای جمع‌کردن این جنایت و بی‌آبرویی، مردم معترض در همان حوالی را شناسایی کرده و تک‌تک‌شان را با اتهام «افساد فی‌الارض» و «اقدام علیه امنیت ملی» به اعدام محکوم کرد. 

 با اینکه خانواده کیان پیرفلک بارها تاکید کرده‌اند که فرزندشان بر اثر شلیک گلوله‌های ماموران حکومت کشته شده و از مجاهد کورکور هیچ شکایتی ندارند، دستگاه قضائی جمهوری اسلامی بدون سند و مدرک، اصرار دارد که مجاهد کورکور را عامل حمله به بازار ایذه و قتل کیان معرفی کند.

عباس کورکور – معروف به مجاهد – حالا در زندان شیبان اهواز با ناامیدی برای کار نکرده منتظر اجرای حکم اعدامش است و دست‌اش به هیچ جا بند نیست. 

حتی صادق زیبا کلام، استاد دانشگاه علوم سیاسی، هم در یک یادداشت انتقادی در روزنامه «جهان صنعت» با عنوان این که چه کسی کیان را کشت؟ نوشت: «بنده اگر پلیسی بودم که دنبال اصل ماجرا و قاتل می‌گشتم، حتماً سخنان مادر کیان را باور می‌کردم.»

واهی‌بودن انتساب اتهام تیراندازی به شهروندان و قتل کیان پیرفلک به مجاهد کورکور، به حدی بود که بعدتر در زمان رسیدگی قضایی در دادگاه، اتهام «قتل عمد» به «محاربه و افساد فی‌الارض» تغییر پیدا کرد و حکم اعدام صادره نیز با استناد به این اتهام صادر شد. 

داوود شاه‌ولی، وکیل مجاهد، در تایید این مطلب می گوید: شواهد موجود در پرونده، نشون می‌ده که جز اعترافات اجباری از مجاهد کورکور به واسطه شکنجه، هیچ مدرک دیگری مبنی بر تایید اتهامات انتسابی علیه او وجود ندارد.

میثم پیرفلک، پدر کیان که در این تیراندازی زخمی شده بود و بارها مورد عمل جراحی قرار گرفته است، بعد از بهبودی نسبی در ویدیویی اعلام کرد که عیدی علی‌پور، مسئول پیشکسوتان سپاه، به همراه نیروهای امنیتی، با اسلحه سنگین به خودرواش شلیک کرده‌اند.

نگار کورکور در شبکه‌ اجتماعی ایکس با بیان اینکه «برادرم می‌گه نجاتم بدید»، از مردم خواست که  صدای برادرش باشند و این ظلم مسلم را همه جا فریاد کنند. 

گل‌عنبر کورکور، مادر مجاهد، هم در یک پیام کوتاه ویدیویی از مردم خواست که به کمکش بیایند و مانع اعدام پسرش شوند.

قوە قضاییه جمهوری اسلامی بدون توجه به ایجاد نفرت عمومی به روند همیشگی خودش و لگدمال‌کردن حقوق شهروندان بی‌گناە ایرانی ادامه می‌دهد.

نمایش اقتدار پوشالی قوە‌ای که در حقیقت بهشت آمال تبهکاران است؛ تبهکارانی که آزادانه و به انواع مختلف، خون مردم را سال‌ها در شیشه کردند و کشور را به خاک سیاه نشاندند. مجرمانی که جنایت‌هایشان باعث ازهم‌پاشیدن تدریجی کشور و به‌قهقرا‌رفتن شهروندان شده است: اثرات مخرب دراز‌مدتی که ترمیمش نسل‌ها طول خواهد کشید.

تاریخ

برچسب‌ها

ویدئوهای بیشتر ...