Search

English

کنش‌های کوچک ایستادگی، بخش چهارم (کتاب صوتی)

کتاب صوتی «کنش‌های کوچک ایستادگی» از ترجمه اختصاصی توانا، نویسندگی استیو کراشاو و جان جکسن و با مقدمه واتسلاو هاول تولید شده است.

این کتاب داستان‌هایی از سراسر جهان درباره روش‌های ابتکاری و الهام‌بخش برای مقاومت در برابر رژیم‌های سرکوبگر را جمع‌آوری کرده است. این داستان‌ها حکایت کسانی است که سکوت را نپذیرفته‌اند؛ حکایتی که نشان می‌دهد می‌توان دیکتاتورها را سرنگون کرد؛ قوانین ناعادلانه را تغییر داد و حتی به مردم حس جدیدی از انسانیت خود بخشید؛ علی‌رغم این که دیکتاتورها آن را انکار کنند. در بسیاری از رویدادهای این کتاب، اعمال قهرمانانه به صورت آشکار و پنهان، کوچک و بزرگ نقش دارند. آن‌ها که دست به این «کنش‌های کوچک» زدند، خطر آزار، بازداشت و حتی مرگ را پذیرا شده‌اند. این کتاب صوتی توسط آموزشکده توانا در چهار قسمت تولید شده است.

موضوعات برجسته‌ای که در بخش چهارم از کتاب صوتی خواهیم شنید:

– اثرات انفجار: درباره فعالیت کمپین بین‌المللی برای تحریم مین‌های زمینی

– سؤالاتی درباره قدرت: ماجرای برداشتن سمبلیک مرز مجارستان توست دولت کومونیست و گریختن مردم آلمان شرقی از این مرز به غرب و مبارزات مردمی که ماندند تا با حکومت بجنگند و کشور را تبدیل به جایی کنند تا جایی که ارزش زندگی‌کردن داشته باشد.

– قهرمانان ناخواسته: درباره رائول والنبرگ، دیپلمات سوئدی، که ده‌ها هزار یهودی را در دوران جنگ جهانی دوم در بوداپست، پایتخت مجارستان نجات داد.

– شیطان را با نام صدازدن: آغاز مبارزات رافائل لمکین، یهودی لهستانی و دانشجوی حقوق، که در واکنش به محاکمه یک جوان ارمنی به نام سوگمان تهلیریان به جرم قتل وزیر کشور ترکیه، اعلام کرد که چرا باید تهلیریان محاکمه شود، ولی طلعت پاشا که مسئول کشتار صدها هزار غیرنظامی ارمنی در ۱۹۱۵ بود، محاکمه نشود.

– پیامک برای عدالت: ماجرای استفاده از پیامک در مبارزات کمپینی برای اجرای عدالت در مورد پرونده کشته‌شدن جسیکا دال که مدل لباس به ضرب گلوله و تبرئه‌شدند، اما مردم ساکت ننشستند.

و چندین تجربه مبارزاتی موفق دیگر در سراسر جهان.

نسخه نوشتاری کتاب

تاریخ

برچسب‌ها

دوره‌های آموزشی ...